Agenda

Lezing Groesbeek Heights 2

In het kader van evenementen rondom 80 jaar Vrijheid is historicus Leo ten Hag op 11 maart te gast in de Kenniskeuken.
di 11 maart 2025 om 19:30 Gennep

De Werkgroep WOII-Archeologie Nijmegen e.o. heeft jarenlang onderzoek gedaan naar sporen uit de Tweede Wereldoorlog in het heuvelgebied ten zuidoosten van Nijmegen: de Groesbeek Heights zoals het in verschillende gevechtsverslagen werd genoemd. Veel sporen van deze oorlog, zoals loopgraven, schuttersputten en manschapsverblijven zijn nog altijd zichtbaar. De resultaten van het onderzoek zijn vastgelegd in een tweetal boeken: Groesbeek Heights over de Duivelsberg en Groesbeek Heights 2 over de Sint-Jansberg en omgeving. In beide boeken worden deze hedendaagse sporen gekoppeld aan een uitgebreide historische beschrijving, rijk geïllustreerd met foto’s en kaarten. Zo komt dit voormalige oorlogslandschap op een unieke manier weer tot leven.

Leo ten Hag studeerde geschiedenis aan de Radboud Universiteit en heeft diverse publicaties over lokale en regionale geschiedenis op zijn naam staan. De laatste jaren heeft hij zich gespecialiseerd in archeologie van de Tweede Wereldoorlog

Bezoekers van de lezing kunnen na afloop het boek ‘Groesbeek Heights 2. Sporen uit de Tweede Wereldoorlog op de Sint-Jansberg en omgeving’ aanschaffen voor € 17,95. Ook ‘Groesbeek Heights. Sporen uit de Tweede Wereldoorlog op de Duivelsberg en in het Nederrijk’ is te koop voor € 17,95.


Reserveren

Reserveren voor deze lezing is verplicht, stuur daarvoor een mail naar reserveringen@hetpetershuis.nl

Tags Lezing
Skyline